Mama i jej uśmiech

baner-mama

 

Dzisiaj chce pokazać prace moich podopiecznych z Galerii Sztuki Złote Grabie w Rydułtowach. Mam wiele prac z poprzednich zajęć, które chcę pokazać. Z racji wczorajszego święta dzisiaj pokażę prace do niego nawiązujące. Pokazuję je dzisiaj, bo niektóre z dzieci chciały wręczyć swoim mamom ten portret wczoraj jako prezent.

Na początku zajęć pokazałam dzieciom reprodukcję obrazu Leonadra da Vinci „Dama z łasiczką”. Wszyscy znamy ten obraz. W grupie, dzieci są w różnym wieku – wczesnoszkolne, ale też takie czteroletnie, większość z nich widziała ten obraz pierwszy raz.

The_Lady_with_an_Ermine

 

Zainspirowane obrazem, dzieci miały narysować węglem portrety swoich mam. Ale podobnie jak na pokazanej reprodukcji mamy nie miały być same. Dzieci miały umieścić na tym portrecie swoje ulubione – bądź ich mam ulubione – zwierzątko. Miały też pamiętać, że jak dama z obrazu, mama na portrecie ma mieć delikatny uśmiech na twarzy. Każde dziecko zinterpretowało to na swój sposób. Oto prace, zapraszam do obejrzenia:) A wszystkim mamom życzę uśmiechu na co dzień:)

 

Trzy pierwsze prace to prace dzieci wczesnoszkolnych: kolejno praca Magdy, Jagody, Marysi i Janka.

DSC_4509   DSC_4492

  DSC_4504   DSC_4572

 

 

Trzy kolejne prace to prace 4-letniej Marysi, 4,5-letniej Dorotki i 5-letniej Emilki

DSC_4494  DSC_4498

DSC_4502

 

 

 

 

 

Pozostaw odpowiedź